Šilutės rajono savivaldybė išsidėsčiusi vakarinėje Lietuvos dalyje, prie Kuršių marių. Savivaldybė yra viena iš septynių, sudarančių Klaipėdos regioną. Šilutės rajono savivaldybė yra svarbių tarptautinių kelių įtakos zonoje. Savivaldybės teritoriją šiaurės – pietų kryptimi kerta kelias 141, jungiantis Kauną ir Klaipėdą, kuris jungiasi su šalies magistraliniu keliu A12 Ryga – Šiauliai – Tauragė – Kaliningradas ir IXB transporto koridoriumi Kijevas – Minskas – Vilnius – Klaipėda, sutampančiu su magistraliniu keliu A1 Vilnius – Kaunas – Klaipėda. Susisiekimui taip pat labai svarbi savivaldybės teritoriją kertanti geležinkelio linija Klaipėda – Pagėgiai. Visa tai sudaro strategiškai patogią Šilutės rajono savivaldybės geografinę padėtį.

Turizmas Šilutės rajono savivaldybėje yra vienas iš prioritetinių verslo sričių (apgyvendinimas, maitinimas, keleivių pervežimas, pramogos, renginiai ir kt.). Pagal turizmo išteklių ir savivaldybės statuso rodiklius Šilutės r. savivaldybė priskiriama prie geriausiai vertinamų šalies savivaldybių. 

Klaipėdos regionas Nacionalinėje turizmo plėtros programoje išskirtas kaip didžiausio turistinio potencialo teritorija, o šio regiono dalis – Nemuno žemupio regionas (Šilutės rajono savivaldybė.

Vandens turizmas – tai vienas svarbiausių turizmo produktų Pajūrio regione, nes nei vienas kitas Lietuvos regionas negali pasiūlyti pažinti Lietuvos gamtą, paveldą, tradicijas keliaujant laivais. Šilutės kraštas taip pat garsėja pramoginiu vandens turizmu:  baidarės, buriavimas, etnografinė burvaltė – kurėnas, kateriai, laivai, valtys, vandens dviračiai, laivai-plaustai, šaltuoju metų laiku vyksta ledrogių ir slidrogių su burėmis čempionatai, galima pasivažinėti sniego motociklais, rogėmis ir specialiu pamariui pritaikytu transportu – „šumacheriu“. Puikios žūklės vietos žvejams mėgėjams bei profesionalams. 

Atskiras gamtinio turizmo aspektas – ornitologinis turizmas. Nemuno deltos regioninis parkas  – viena svarbiausių Europos vietų migruojantiems vandens paukščiams.

Turizmo plėtrai didelės įtakos turi ir nematerialiniai Savivaldybės ištekliai – kultūros ir pramogų paslaugas teikiančių įstaigų veikla (pvz., meno kolektyvų pasirodymai, sporto ir meno renginiai, šventės ir pan.), tautinis paveldas, kulinarinis paveldas. 

Tapk ambasadoriumi

Ar nori būti Šilutės ambasadoriumi ir pasidalinti kontaktais verslininkų, kuriems būtų įdomu investuoti Šilutėje? Būk mūsų trūkstama grandis pasiekti investuotojus, tapk ambasadoriumi ir supažindink Šilutę su investuotojais. Junkis!

Didžiausios Klaipėdos regiono gamybos įmonės pagal atskirus sektorius