Aktyviam poilsiui

Atvykę į  Šilutės kraštą, pamatysite įspūdingą kraštovaizdį, unikalų upių ir kanalų tinklą, atsipalaiduosite ramioje aplinkoje. Nuo muziejų iki gamtos paminklų – Šilutės rajonas turtingas objektais, kuriuos verta aplankyti kiekvienam.  

5 pagrindinės lankytinos vietos

Šilutės rajonas patrauklus savo išskirtine geografine padėtimi, unikaliu kraštovaizdžiu ir savita etnokultūra. Čia turizmo sezonas daug ilgesnis nei bet kur kitur Lietuvoje: pradedamas ekstremalių pojūčių mėgėjų pasivažinėjimais potvynių užlietais keliais ir pievomis, tęsiamas tradiciniais vasaros malonumais gamtoje, susipažįstant su turtingu krašto istoriniu kultūriniu paveldu, ir baigiamas poledine žūkle Kuršių mariose.  

Šilutės kraštas garsėja pramoginiu vandens turizmu ir puikiomis žūklės vietomis žvejams mėgėjams bei profesionalams. Čia galite puikiai pailsėti vienoje iš kaimo turizmo sodybų, ant marių kranto stovinčiame viešbutyje ar tiesiog pasimėgauti iš ekologiškų uogų pagamintu naminiu vynu ir pagal tradicinius receptus paruošta žuvimi.

Ekstremalaus turizmo mėgėjai ras atgaivą plaukiodami baidarėmis Kuršių marių pakrantėmis ar po potvynio užlietas pievas ir miškus, važiuodami džipais Rusnės saloje ar dalyvaudami ekstremaliose išgyvenimo ir sugyvenimo mokymuose, vykstančiuose Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje. Rajonas ypatingas turistams ne tik ypatinga krašto istorija, bet ir turtingu kultūriniu paveldu – šiuo metu priskaičiuojama  daugiau nei 300 kultūros paveldo objektų.

Ventės pusiasalis  tampa Lietuvos buriuotojų sostine, ypač dėl palankių oro, vėjo, vandens ir apgyvendinimo sąlygų. Šiltuoju metų laiku čia nuolat veikia buriavimo mokykla, skirta pirmiesiems buriavimo įgūdžiams formuoti, šaltuoju metų laiku vyksta ledrogių ir slidrogių su burėmis čempionatai, galima pasivažinėti sniego motociklais, rogėmis ir specialiu pamariui pritaikytu transportu „šumacheriu“.

27_atostogauti_lankyt_viet_ventes_ragas

Ventės ragas

Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas, pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Dabar Ventės ragas – labiausiai turistų lankoma vieta Pamaryje, kur galite rasti ramybės oazę ant marių bangų skalaujamo kranto. Pro Ventės ragą eina vienas didžiausių migracijos kelių „Via Baltica“, čia veikia viena seniausių Europos ornitologinių stočių.

Ventės ragas – ideali geografinė vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Paukščių žiedavimo stotyje yra muziejus, laboratorijos, tinklai paukščiams gaudyti. 

Ventės rago švyturys – valstybės saugomas technikos paminklas. Ventės rago švyturys vienas iš nedaugelio Lietuvos švyturių, į kurį leidžiama laisvai įlipti ir pasižvalgyti. Į švyturio apžvalgos aikštelę veda seni geležiniai, papuošti originaliais ornamentais laiptai. Objektas svarbus ir kaip regykla, nuo kurios atsiveria Kuršių marios, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala. Nuo šios aikštelės galima matyti Kuršių nerijoje už 12-13 km į pietvakarius esančią Nidą ir auksines kopas bei 8,5 km į vakarus nutolusią Preilą. Už 3,6 km į rytus į Kuršių marias įteka pagrindinė Nemuno atšaka Atmata.

24_atostogauti_jojimas_zirgais

Mylite gyvūnus, mėgstate aktyviai leisti laiką –žirginis sportas kaip tik Jums. Jojimo metu patirti įspūdžiai paliks neišdildomą įspūdį ilgam.
Laukiame visų: suaugusių, vaikų ir raitelių profesionalų, ir tų kuriems tai pirmoji pažintis su žirgu.

Daugiau informacijos:
Adresas: Šyšgirių kaimas, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+3706 698 74593
El.paštas: zirgaisilute@gmail.com 
Žirginio sporto klubas
Adresas: Minijos g. 2, Lankupių kaimas, Šilutės rajonas

25_atostogauti_vandens_pramogos1
  • Pasiplaukiojimas SUP’ais
  • Kaitavimas
  • Buriavimas

Daugiau informacijos apie šias sporto šakas rasite:

Kintų kaitų klubas
Adresas: Vydūno g. 5A, Kintai, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+370 671 98415
El. paštas: laurynas.juodeska@gmail.com
www.kintukaituklubas.lt

Mingės poilsis
Adresas: Minijos kaimas, Kintai, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+370 633 72325
El. paštas: info@mingespoilsis.lt
www.mingespoilsis.lt

Irklenčių nuoma ir maršrutai
Adresas: A. Dėvilaičio g. 16, Šyšos kaimas, Šilutės rajonas
Kontaktai:
+370 688 39447

31_atostogauti_lanky_vietos_Minijos_k
  • Ekskursijos kateriais ir laivais
  • Vandenlentės
  • Vandens slidės
  • Plaukiojimai irklentėmis

Daugiau informacijos:
Adresas: Marių g. 3, Ventė, Šilutės rajonas
Kontaktai: 
+370 633 72325
El.paštas: info@mingespoilsis.lt
www.mingespoilsis.lt

dazasvydis

Šis žaidimas suteikia puikią progą gerai praleisti laisvalaikį, atšvęsti gimtadienį, bernvakarį, mergvakarį bei kitas progas. Iššūkiai, gera nuotaika bei adrenalinas garantuotas.

Daugiau informacijos apie šias pramogas:

Kaimo turizmo sodyba

 „Kintų pakrantė“
Adresas: Kintai,
 Šilutės rajonas
Kontaktai: 
+370 614 37793
El.paštas: 
skaliava@gmail.com
www.kintupakrante.lt

Kebelių pirtelė
Adresas: Kebelių 
kaimas, Vilkyčių seniūnija, 
Šilutės rajonas
Kontaktai:
 +370 685 13266
El. paštas: 
info@kebeliupirtele.lt
www.kebeliupirtele.lt

 

28_atostogauti_kankyt_vietos_Silute

Šilutės miestas

Šilutės miesto pagrindas -Šilokarčemos, Žibų, Verdainės ir Cintijoniškių gyvenvietės, kuriame ryškiausiai išlikę įspūdingi Rytprūsių architektūros atspindžiai, daug senoviškų puošnių pastatų: gaisrinė, pradinė mokykla, siaurojo geležinkelio stotis, geltonasis tiltas per Šyšos upę, Šilutės pašto pastatas, senojo turgaus aikštė, buvęs apskrities teismas ir 200 vietų kalėjimas, Šilutės Hugo Šojaus dvaras ir kt. Miesto simbolis - evangelikų liuteronų bažnyčia .

SVEKSNA2

Švėkšnos miestelis

Švėkšna - miestelis garsėjantis aukščiausia rajone (75 m) dvibokšte raudonų plytų bažnyčia (1905) ir XVIII a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, vila, rūmais, tvenkiniais ir skulptūromis. Pačiame miestelio centre yra akmenimis grįsta turgaus aikštė, kurioje kiekvieną ketvirtadienį verda prekyba. Miestelio architektūra vilioja jaunavedžius ir lietuviškų filmų statytojus.

30_atostogauti_lankyt_vietos_Rusne

Rusnės sala

Rusnė - didžiausia sala Lietuvoje, garsi gamtos grožiu, paukščių įvairove ir pavasariniais potvyniais. Rusnė - pasienio miestelis, kitoje upės pusėje yra Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis. Keliautojus Rusnėje traukia senoji medinė architektūra, senieji pastatai. Čia atgimsta ir senosios žvejų tradicijos - pagal senus brėžinius pastatyta burinė Rusnės žvejų valtis.

31_atostogauti_lanky_vietos_Minijos_k

Minijos kaimas - Lietuvos Venecija

Minijos (Mingės, Minės) kaimas - tai vadinamoji Lietuvos Venecija, kur vietoj gatvės teka Minijos upė, o pagrindinė susisiekimo priemonė - valtis. Abipus Minijos upės įsikūręs Minijos žvejų kaimelis. Čia galima pamatyti dar išlikusią Mažosios Lietuvos architektūrą ir pasigrožėti žmogaus nepaliesta išskirtine gamta.

Kulinarinis paveldas

Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje veikiančios maitinimo/apgyvendinimo įstaigų virtuvių šefai gali pasiūlyti kraštui būdingų žuvies patiekalų. Kulinarinio paveldo mėgėjai Šilutės krašte ras 9 kulinarinius objektus, supažindinančius keliautojus su Šilutės kraštui būdingais patiekalais – tautinio paveldo statusą turinčiomis rūkytomis žuvimis, tradiciniais žuvies patiekalais, žuviene, senovėje itin mėgiamu desertu bei pirmojo Lietuvoje šeimos vyno ūkio gaminamais vaisių ir uogų vynais.

viesulas

Kavinė - baras "Viesulas"

(Vilkėno g. 8, Švėkšna) Kavinė – baras siūlo patiekalą „Karpis su žirniais“. Pagal grafų tradicijas, jis patiekiamas ne su bulvėmis, bet su virtais žirniais.

Česlovo_vynine_sveksna_švėkšna_svarainiu_avieciu_vynas_degustacija_ekskursija (5)

Česlovo Ramoškos vyno ūkis

(Virkytų k. 1, Švėkšnos sen.) Pirmasis Lietuvoje šeimos vyno ūkis „Česlovo Ramoškos vyno ūkis“. Tautinio paveldo statusas suteiktas visiems Česlovo gaminamiems vynams: juodųjų serbentų, aronijų, aviečių, obuolių ir svarainių. Vyno ūkyje taip pat rengiamos vynų degustacijos.

atsisiųsti (1)

Kavinė "Kuršiai"

(Kuršių g. 8, Kintai)
Kavinės įkūrėja pati gamina patiekalus iš senųjų receptų, pagal kuriuos žuvį gamindavo vietinių žvejų žmonos. Kavinė „Kuršiai“ siūlo išskirtinį žuvies patiekalą „Žuvis bulvių plutelėje“.

PRofesionalus vestuviu, krikstinu, renginiu fotografas

Turizmo kompleksas UAB "Kintai"

(Povilų g. 11, Kintai) Kavinė siūlo tradicinę Šilutės krašto žuvienę „Žvejo sriuba“, kuri gaminama iš savo pačių užaugintų šviežių žuvų.

Laisvalaikio-ir-poilsio-centras-“Ventainė”-780x240-454x240

Poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė“

(Marių g. 7, Ventė) Kavinės siūlomas patiekalas „Ventainėje“ yra vieni skaniausių senų laikų tradicinių saldumynų – šventiniai vofeliai (vafliai).

kaimo-turizmo-sodyba-20132

Kavinė „Mingės egzotika“

(Krokų lankos g. 33, Minija) Kavinė siūlo patiekalą „Sterko žuvies blyneliai“, kurių receptas sukurtas nuo seno žinomu tradiciniu mėsos kepsnelių pagrindu, kadangi „Mingės Egzotika“ yra prie vandens - mėsa pakeista į žuvį.

atsisiųsti (2)

Žuvies rūkykla „Anitos žuvys“

(Skalvių g. 6, Rusnė). Rusnėje įsikūrusi rūkykla. Jos įkūrėjas J. Belokopytovas buvo pirmasis, kurio rūkomam karšiui saloje suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas, liudijantis, jog jis tai daro laikydamasis senųjų šio krašto tradicijų. Čia galima įsigyti karšto bei šalto rūkymo karšių, rūkytų jūros ešerių, stintų, ungurių bei vytintų žuvų.

isnuomuojami-kambariai-apartamentai-29265

Restoranas „Prie Peterso tilto“

(Šilutės g. 13/ Nemuno g. 1, Rusnė). Restoranas „Prie Peterso tilto“ įkurtas istoriniame Rusnės senojo pašto pastate. Restorane daugelis patiekalų kepami ant žarijų, kurie įgauna dūmų skonį. Turistiniam maršrutui „Divyčio kelias“ restoranas „Prie Peterso tilto“ siūlo patiekalą „Prūsiškai ruošta žuvis“.

4790388_wZojOg

Pats maloniausias jausmas, kai patiekalas yra gaminamas išskirtinai Jums! Pamario kraštas garsėja ne tik išskirtiniais žuvies patiekalais, bet ir savo vaišingumu. Šilutės rajone veikiančiose maitinimo įstaigosgaminamais patiekalais liks patenkintas net įnoringiausias klientas.

Patogi nakvynė ir poilsis kaimo turizmo sodybose

Išskirtinio kraštovaizdžio apsuptyje įsikūrusios Šilutės rajono kaimo turizmo sodybos kviečia švęsti vestuves, gimtadienius, krikštynas ir kitas šventes, organizuoti mokymus, konferencijas, įmonių renginius. Čia Jūsų laukia įvairios pramogos jaukūs kambariai, profesionalios šeimininkės, senovinių receptų puoselėtojos, malonus aptarnaujantis personalas…

Apgyvendinimas Šilutės mieste

(Vytauto g. 17, Šilutė)

Keturių žvaigždučių viešbutis „Gilija“ įsikūręs pačiame miesto centre. Viešbutyje – restorane “Gilija” lankytojų laukia erdvus 80 vietų restoranas, 80 vietų konferencijų salė, apie 30 vietų lauko terasa viešbučio svečiams, 60 vietų lauko kavinė, nedidelės jaukios 30 ir 16 vietų banketinės – konferencijų salės, pirtis su baseinu bei 16 skoningai  įrengtų numerių.

(Lietuvininkų g. 70, Šilutė)

3* Viešbutis yra pačiame Šilutės miesto centre. Tai – vienintelis viešbutis Šilutės mieste, vienu metu galintis priimti iki 85 svečių. Kiekvienas kambarys įrengtas šiuolaikiškai yra dušas, tualetas, telefonas, kabelinė televizija, internetinis ryšys. Viešbutis siūlo neįgaliesiems pritaikytą kambarį.

(Tilžės g. 24, Šilutė)

Jaukioje Viloje, galime apgyvendinti iki 42 žmonių. Profesionalūs virėjai pasirūpina maitinimu.Taip pat skiriame dėmesio tam, kad svečiai turinyngai praleistu laiką atvykę į Pamario kraštą. Pas mus galite švęsti sau svarbiais šventes, kadangi galime pasiūlyti tris sales. Mažoji talpina iki 25 žmonių, vidutinė iki 50 ir didžioji salė su scena talpina iki 250 žmonių.

Kaimo turizmo sodybos, poilsiavietės ir stovyklavietės

37698116_10156455577449194_6019546697141583872_n-e1545053712617-280x170

Detalesnę informaciją apie Šilutės rajone esančias apgyvendinimo įstaigas rasite Šilutės turizmo informacinio centro puslapyje.

Tik Šilutėje

Išskirtinė geografinė padėtis, unikalus kraštovaizdis ir savita etnokultūra – Šilutės rajono išskirtinės detalės, apie kurias žino visi. Šilutės kraštas garsėja savo pavasariniais potvyniais, apsemiančiais dideles teritorijas ir atskiriančiais kai kurias gyvenvietes nuo likusios civilizacijos. Krašto išskirtinumą sąlygoja tai, kad čia yra Nemuno Delta, kurioje yra 14 draustinių bei 1 rezervatas, kai kur dar žmogaus nepaliesta išskirtinė gamta, neapsakomi potvyniai su tūkstančiais gulbių bei užliejamose pievose įrengtos polderių sistemos. Nemuno Deltos regioninis parkas sudaro 28000 ha. Iš viso Šilutės savivaldybės teritorijoje yra 312 kultūros paveldo objektai.

Norintiems pasigrožėti unikalia Pamario gamta, architektūra, susipažinti su šio krašto paveldu, siūlome pėsčiųjų, dviračių, automobilių bei vandens maršrutus. Gamtos mylėtojams – pažintiniai takai, dviračių gerbėjams – gražiausios rajono apylinkės, automobilių turėtojams – žymių žmonių gyvenimo vietos. Nemuno Deltos upių (Minijos, Atmatos, Skirvytės, Rusnės, kt.) kraštovaizdžiu ir šios vietovės biologine įvairove galima susipažinti plaukiant laivu iš Šilutės, Rusnės, Minijos ar Ventės.

SILUTES_UOSTE2

Šilutės mažųjų laivų uostas

Iš pamario krašto Kuršių neriją pasiekti reguliariais maršrutais galima ne tik iš Rusnės, Uostadvario, Minijos, Ventės. Norintiems pasimėgauti vaizdinga kelione į Nidą šilutiškiams tereikia ateiti į Šilutės mažųjų laivų uostą ir įsitaisyti patogiame kelto „Kuršių deltos ekspresas“ salone.Keltas į Nidą plaukia turizmo sezono metu. Šilutės mažųjų laivų uostas (Uosto g. 9, Šilutė 99185), Atvykimo vieta: Nidos uostas. (Naglių g. 14, Nida 93123).

uostas

Kitchen inn vasaros terasa

Išsiilgusiems romantikos ir norintiems jaukiai pasėdėti stebint įplaukiančius ir išplaukiančius laivus kviečiame nepraleisti progos ir apsilankyti "Heydekrug terasoje" įsikūrusioje Šilutės uoste.
Daugiau informacijos facebook puslapyje

40_atostogauti_pesciomis

Keliaukite pėsti Šilutės krašto pažintiniais takais, aplankykite Aukštumalos taką, esantį
vienoje didžiausių pelkių Lietuvoje, pamatykite ne tik 300 pelkinių ežerėlių, pasigrožėkite
aukštapelkės platybėmis, retais augalais, saugomais paukščiais, stirnų pulkeliais bei kitais gyvūnais.
Žingsniuodami beveik 2 km ilgio Tulkiaragės taku, esančiu Krokų Lankos ežero pašonėje, pajuskite
gamtos didybę. Šiose vietose pastebėtas perintis, globaliai nykstantis paukštis meldinė nendrinukė.

41_atotogauti_dviraciais

Dviračių mėgėjus suvilios maršrutai „Grafų Pliaterių takais“, „Pamario švyturio kelias“, kiti Nemuno deltos keliai. 
Norintiems susipažinti su Švėkšnos miestelio istorija ir gamtos paminklais puikiai tiks maršrutas dviračiu aplink Švėkšnos apylinkes.

42_atostogauti_automobiliais

Norintys susipažinti su etnografine Mažąja Lietuva, kviečiami į žaismingą kelionę „Vėtrungių kelias“. Tai galite padaryti automobiliu, dviračiu ir laivu.
Maršrutas „Žymių žmonių gyvenimo vietos“ skirtas norintiems susipažinti su žymių žmonių, kilusių iš Švėkšnos apylinkių, gyvenimu. 

43_atostogauti_laivais

Senuoju prekybos keliu, užsukdami į Lietuvos Veneciją – Minijos kaimą, paplaukiokite po
Nemuno deltos upes ir Kuršių marias. Dabar čia siūloma rūkytos žuvies ir žuvienės, susipažįstama
su krašto istorija, tradicijomis ir paveldu. Ventės rago pusiasalyje aplankykite Tado Ivanausko įkurtą ornitologinę stotį, kurioje žieduojami praskrendantys paukščiai, ir apžiūrėkite paukščių
muziejų. Atplaukę į Rusnę, susipažinkite su didžiausia Lietuvos sala, kurioje įsikūręs miestelis,
turintis seną istoriją, gilias žvejybos ir kulinarines tradicijas, keletą šiuolaikiškų prieplaukų, švyturį
bei kitus lankomus objektus. 

Atvėrus Klaipėdos krašto buvusio dvarininko Hugo Šojaus namų duris, jums bus pristatyta
edukacija „Dvi kultūros Rytų Prūsijos dvare“, teks kirsti kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos (Žemaitijos) sieną, pereiti muitinės kontrolės postą, užpildyti gabenamų per sieną prekių deklaracijos kortelę. Dvare Jūsų lauks praeities gyvenimas.

Edukacinis kelias po Rusnės salą  „Potvynio apsupty“ kviečia pažinti Pamario kraštą keliaujant Nemuno deltos etnologinio – kultūrinio palikimo keliu. Edukacijos metu sužinokite, kaip rūkoma žuvis, pamatykite
senovinį laivą – kurėną. Apsilankykite pas žolininką ir nendrių pjovėją, susipažinkite su Mažosios
Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalais

Stebėkite paukščius! Nemuno deltos regioninis parkas – tai paukščių karalystė. Pavasario ir rudens migracijos metu čia apsistoja gausybė sparnuočių. Per ekskursiją „Paukščių stebėjimas Nemuno deltoje“ išvyskite nepakartojamą gamtos kraštovaizdį, susipažinkite iš arti su laukiniais paukščiais ir žvėrimis, juos nufotografuokite.

Kintų Vydūno kultūros centre kviečiame pabūti kūrėjais, pasigaminti vėtrungę ar sagę bei kitokį suvenyrą iš vario ir emalės. Jus sudomins rašytojo Vydūno filosofija.

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje

Švėkšnos Tradicinių amatų centras įkurtas 2014 m. kaip Šilutės turizmo informacijos centro filialas.
Tai yra vieta, kur puoselėjami tradiciniai amatai, organizuojami būreliai, parodos, konferencijos, mugės ir kita įvairi kultūrinė veikla. Šiame centre laukiami ne tik profesionalūs amatininkai, bet ir mėgėjai, jauni ir vyresni smalsuoliai, Švėkšnos apylinkių gyventojai ir turistai.

Myli architektūra? Nori dar daugiau gamtos?

Tai gali rasti Šilutėje, pasidomėk.